selectie met Zoekterm

Verbinding maken met database mysql
naar pagina "Tegels op Locatie".
Voor een selectie met Zoekterm: toets ten minste 5 tekens in het invoervak.
Bij een blanco invoervak wordt de volledige lijst afgebeeld, gerangschikt op Postcode (beginsituatie).
 
Volgende 20  >>>    <<<  Vorige 20
Volledige lijst    ===> 8638 betegelingen gevonden
4841)
Id=6269

Adres. 3514CT Utrecht Koekoekstraat 41Route: UTR-04

Plaats. Buiten; in de onderpui, & in het portiek

Omschrijving. Winkelpuibetegeling, & wandbetegeling Bouwdatum: 1904 (oorspronkelijk; de betegeling zal een latere verbouwing betreffen)

Productie.

Informatie.

4842)
Id=5227

Adres. 3514CW Utrecht Koekoekstraat 8-10Route: UTR-04

Plaats. Buiten

Omschrijving. Winkelpuibetegeling

Productie.

Informatie.

4843)
Id=6577

Adres. 3514VC Utrecht Kievitdwarsstraat 15, 17 en 19.Route: UTR-04

Plaats. Buiten; in de deur- en raambogen.

Omschrijving. Versierd met tegels.

Productie.

Informatie. Commentaar: De panden zijn van 1920. Foto's van Marc Stegeman.

4844)
Id=6578

Adres. 3514VD Utrecht Kievitdwarsstraat 37 en 41.Route: UTR-04

Plaats. Buiten; in de deur- en raambogen.

Omschrijving. Betegelingen.

Productie.

Informatie. Commentaar:Foto's van Marc Stegeman.

4845)
Id=6579

Adres. 3514VG Utrecht Kievitdwarsstraat 44, 48 en 50.Route: UTR-04

Plaats. Buiten; in de deur- en raambogen.

Omschrijving. Versieringen.

Productie.

Informatie. Commentaar:Foto's van Marc Stegeman.

4846)
Id=6570

Adres. 3514VH Utrecht Grietstraat 7-9bis.Route: UTR-04

Plaats. Buiten; in de raambogen.

Omschrijving. Betegeld met vierkante tegeltjes.Staat: Hier en daar wat tegeltjes weggevallen.

Productie.

Informatie. Commentaar: Foto's van Marc Stegeman.

4847)
Id=6571

Adres. 3514VJ Utrecht Grietstraat 2.Route: UTR-04

Plaats. Buiten; in raambogen.

Omschrijving. Betegelingen.Staat: Slecht. Zeer veel tegels weggevallen.

Productie.

Informatie. Commentaar:Foto van Marc Stegeman.

4848)
Id=6572

Adres. 3514VJ Utrecht Grietstraat 10 bis en 10 bis a.Route: UTR-04

Plaats. Buiten; in deur- en raambogen.

Omschrijving. Betegelingen.

Productie.

Informatie. Commentaar:Foto's van Marc Stegeman.Wegwijzer: De foto's tonen de situatie om de hoek van de Grietstraat in de Kievitdwarsstraat.

4849)
Id=5220

Adres. 3515AN Utrecht Antonius Matthaeuslaan 35 hoek Jan van den DoemstraatRoute: UTR-04

Plaats. Buiten; op de puien aan Ant. Matthaeuslaan & J. v.d. Doemstraat

Omschrijving. Winkelpuibetegeling

Productie.

Informatie.

4850)
Id=5223

Adres. 3515BH Utrecht Van der Mondestraat 30 hoek Melis Stokelaan - v.m. school Gerardus MajellaRoute: UTR-04

Plaats. Binnen; op de wanden van gangen & van (oorspronkelijk) trappenhuis; op een pilaar van het (idem) trappenhuis

Omschrijving. Op de wanden effen, grijs-witte betegelingen met biezen van tegeltjes van allerlei kleuren (mogelijk graniver tegeltjes). Op de pilaar dezelfde tegeltjes als voor de biezen zijn gebruikt. Bouwdatum: 1929

Productie. Ontwerper: architect school: Willem Arnoldus Maas (1897-1950)Fabriek: voor zover, mogelijk, graniver: Glasfabriek Leerdam

Informatie. Wegwijzer: Aan het exterieur van de school, op de meanderende hoek van Van der Mondestraat & de Melis Stokelaan, zit langs de plint een effen bruine betegeling

4851)
Id=6671

Adres. 3515EA Utrecht Samuel van Houtenstraat 1.Route: UTR-04Optionele tweede Route: XYZ-MOZ

Plaats. Buiten; aan een muur van het schoolplein.

Omschrijving. Mozaïek van een boom met verdere flora en fauna.

Productie.

Informatie. Commentaar:Foto's van Marc Stegeman. Wegwijzer: Het schoolplein bevindt zich aan de Troelstralaan.

4852)
Id=5221

Adres. 3515EM Utrecht Draaiweg 44 - RK kerk St JosephRoute: UTR-04

Plaats. Binnen; in doopkapel

Omschrijving. Neo-gotische vloerbetegeling Bouwdatum: 1901

Productie. Ontwerper: architect kerk: Gerardus Adrianus Ebbers (1858-1922)

Informatie. Website: https://nl.wikipedia.org/wiki/Sint-Josephkerk_(Utrecht) (bezocht 29.03.2017)Wegwijzer: Er zijn in de terrazzo-vloer van het schip ook een aantal ornamenten van mozaïek; zie aparte registratie.

4853)
Id=5222

Adres. 3515EM Utrecht Draaiweg 44 - RK kerk St JosephRoute: UTR-04Optionele tweede Route: XYZ-MOZ

Plaats. Binnen; op diverse plaatsen in de terrazzo-vloer

Omschrijving. Ornamenten van mozaïek; enkele exemplaren van een geometrisch patroon; & de tekst, "MIJN HUIS IS EEN HUIS DES GEBEDS", omringd door o.a. twee hakenkruizen Bouwdatum: 1901

Productie. Ontwerper: architect kerk: Gerardus Adrianus Ebbers (1858-1922)

Informatie. Wegwijzer: In de doopkapel van dde kerk ligt een neo-gotische vloerbetegeling; zie aparte registratie.

4854)
Id=872

Adres. 3521GD Utrecht Rivierenwijk Vondellaan 2Route: UTR-08

Plaats. Buiten; Boven de vensters van de 1e en 2e verdieping van de frontale, centrale ingangspartij en een minitableau in de nok.

Omschrijving. Boven de 1e verd. een tableau in gele ondergrond met neo- klassieke omkadering en in een fijne kapitale blokletter de tekst MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL met rechts in de hoek het fabrieksmerk Rozenburg. Boven de 2e verd. een segmentboog bestaande uit drie boogtrommels waarbij de buitenste gespiegeld een tekendriehoek met passer op gele ondergrond met kader laat zien en de midden boogtrommel de tekst: ANNO 1910.  Bouwdatum: 1910Staat: Perfect. Toegankelijkheid: openbare weg

Productie. Fabriek: Rozenburg, Den Haag

Informatie. Website: http://www.hkth.nlBouwkundige documentatie: http://www.documentatie.org Commentaar:A.W.C.Dwars had het bouwplan vervaardigd in sobere Jugendstil-vormen. C.Kolman: Monumenten in Nederland Deel 1 Utrecht bladz.253.

4855)
Id=3355

Adres. 3522BN Utrecht Rijnlaan 8Route: UTR-08

Plaats. Buiten; aan de winkelpui.

Omschrijving. Eenvoudige blauwe tegels.

Productie.

Informatie. Commentaar:De tegels doen denken aan De Gruyter tegels doch het schijnt dat hier nooit een winkel van dit concern was. Volgens de winkelierster van de huidige winkel (bakker Stellaard) bestaat de mogelijkheid dat de tegels binnenkort (in 2014) gaan verdwijnen.

4856)
Id=4964

Adres. 3522BX Utrecht Rijnlaan 174-186Route: BBB-NLOptionele tweede Route: UTR-08

Plaats. Buiten; aan weerszijden van de vooruitstekende muurtjes tussen steeds twee voordeuren

Omschrijving. Ongeglazuurde terracotta: driehoekige logo's BBB, van Bredero's Bouwbedrijf Bouwdatum: 1935 (volgens bagviewer.kadaster.nl)Staat: Deplorabel (uitgehakt?)

Productie. Ontwerper: Louis Maria Albertus Kuitenbrouwer (1904-1958), pseudoniem Albert Kuyle

Informatie. Commentaar:Bij deze BBB-woningen zijn de postbussen versierd met naar het driehoekige BBB-logo verwijzende driehoeken van metaal, met daarin afbeeldingen van steeds twee kalkoenen, met hun staarten naar elkaar toe. Het verschijnsel dat er ogenschijnlijk doelbewust pogingen zijn gedaan de BBB-tegels uit te hakken, doet zich betrekkelijk veel voor, & op verschillende locaties; hetgeen aanleiding geeft zich af te vragen of er een specifieke doelstelling mee werd nagestreefd.

4857)
Id=4965

Adres. 3522BZ Utrecht Rijnlaan 218-244Route: BBB-NLOptionele tweede Route: UTR-08

Plaats. Buiten; laag bij de grond in de muren steeds tussen twee erkers in

Omschrijving. Ongeglazuurde terracotta: driehoekige logo's BBB, van Bredero's Bouwbedrijf Bouwdatum: 1934 (volgens bagviewer.kadaster.nl)Staat: Matig tot deplorabel

Productie. Ontwerper: Louis Maria Albertus Kuitenbrouwer (1904-1958), pseudoniem Albert Kuyle

Informatie.

4858)
Id=4972

Adres. 3522EL Utrecht Berkelstraat 69-91Route: BBB-NLOptionele tweede Route: UTR-08

Plaats. Buiten; laag bij de grond naast de voordeuren, links dan wel rechts van de voordeuren naar gelang de erkers links resp. rechts van de voordeuren zijn gepositioneerd

Omschrijving. Ongeglazuurde terracotta: driehoekige logo's BBB, van Bredero's Bouwbedrijf Bouwdatum: 1931 (volgens bagviewer.kadaster.nl)Staat: Redelijk tot goed

Productie. Ontwerper: Louis Maria Albertus Kuitenbrouwer (1904-1958), pseudoniem Albert Kuyle

Informatie.

4859)
Id=4969

Adres. 3522EM Utrecht Berkelstraat 115-139 + 141Route: BBB-NLOptionele tweede Route: UTR-08

Plaats. Buiten; laag bij de grond naast, soms links soms rechts van, de voordeuren

Omschrijving. Ongeglazuurde terracotta: driehoekige logo's BBB, van Bredero's Bouwbedrijf Bouwdatum: 1931 (volgens bagviewer.kadaster.nl)Staat: Met een enkele uitzondering, deplorabel (uitgehakt?)

Productie. Ontwerper: Louis Maria Albertus Kuitenbrouwer (1904-1958), pseudoniem Albert Kuyle

Informatie. Commentaar:De driehoekige ramen in de nog oorspronkelijke deuren (huisnummers 115, 121, 123, 131, 133, 137, 139) zijn kennelijk geïnspireerd op het driehoekige BBB-logo; bij huisnummer 117 & bij huisnummer 141 (foto 2) zijn zulke driehoekige ramen opgevuld met een geometrisch patroon in glas-in-lood dat wellicht de oorspronkelijke situatie vertegenwoordigt. Het verschijnsel dat er ogenschijnlijk doelbewust pogingen zijn gedaan de BBB-tegels uit te hakken, doet zich betrekkelijk veel voor, & op verschillende locaties; hetgeen aanleiding geeft zich af te vragen of er een specifieke doelstelling mee werd nagestreefd.Wegwijzer: Huisnummer 141 valt onder postcode4 3522EN.

4860)
Id=4970

Adres. 3522ES Utrecht Berkelstraat 92-110Route: BBB-NLOptionele tweede Route: UTR-08

Plaats. Buiten; in de trapezoïde erkers, onder de vensters in de 45 graden afgeschuinde muren bij de voordeuren

Omschrijving. Ongeglazuurde terracotta: driehoekige logo's BBB, van Bredero's Bouwbedrijf Bouwdatum: 1931 (volgens bagviewer.kadaster.nl)Staat: Wisselend, maar over de gehele linie redelijk

Productie. Ontwerper: Louis Maria Albertus Kuitenbrouwer (1904-1958), pseudoniem Albert Kuyle

Informatie.