Stadhuisbrug 3, Utrecht (2106)
Tegel ID=2106
Stadhuisbrug 3 3511KP Centrum Utrecht
In de raadskelder onder het stadhuis zijn tegen de gewelven en muren op zo'n twintig plaatsen vele tegels aangebracht waarnaast enige tableaus.
Omschrijving
Circa 1000 tegels van diverse herkomst, waarvan naar schatting de helft geproduceerd is door Utrechtse bakkerijen tussen 1620 en 1700. Bij de herplaatsing in de diverse kelderruimten zijn de tegels gegroepeerd conform het decor.
Toegankelijkheid
Openingstijden van het restaurant Humphrey's
Commentaar
In 1929 zijn de gewelfkelders van het stadhuis te Utrecht (ondermeer benut als kolenopslag) vrijgekomen en in min of meer romaanse stijl ingericht door de heer J.van Anrooy. Hij had eerder de raadskleder van Den Bosch met succes nieuw leven ingeblazen. Zeker ook om praktische én hygiënische redenen is gekozen voor ondermeer tegeldecoratie die in partijen her en der werd aangekocht. Totaal 1000 stuks zijn er nu te ontdekken. Helaas niet meer gepositioneerd als oorspronkelijk bedoeld, maar bij een latere verbouwing weer van de muren verwijderd(waarschijnlijk daardoor vaak beschadigd) en gehergroepeerd opnnieuw aangebracht. De aangewezen plek voor de liefhebber om na een Utrechtse in-situ wandeling dit Tegelhof met een bezoek te vereren.(mogelijk in het uur voorafgaand aan de openingstijd het best in alle rust te bezoeken/met toestemming van de verantwoordelijke). Zie ook het boek Utrechtse tegels 1600 - 1900 van Peter Sprangers.
Informatie
-
Bouwdatum:
-
Ontwerper
-
Schilder
-
Fabriek
-
Monumentnr.:0
-
Tags
